• Przebudowa strony dofinansowana ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji w ramach projektu „Dostosowanie strony internetowej Gminy Dobra do potrzeb osób niepełnosprawnych”.
Przejdź do stopki

Wiadomości

Informujemy, że obrady LIX Sesji Rady Gminy Dobra odbędą się 04 października 2023 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej (II piętro) budynku Urzędu Gminy Dobra.

W niedzielę 17 września 2023 r. Dobra gościła łuczników i łuczniczki z całej Małopolski, którzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie w kategorii senior-junior Open za 2023.

18 września 2023 r. w Urzędzie Gminy Dobra odbył się „I Okrągły Stół Samorządowy”, konferencja zorganizowana przez Gminę Dobra, Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej i Open Eyes Economy Summit. Było to spotkanie ludzi, dla których samorząd nie jest obojętny, którzy żyją samorządem i chcieliby coś nowego wnieść do jego funkcjonowania.

Stowarzyszenie na rzecz efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa zapraszają rolników na bezpłatne warsztaty dotyczące zakładania i funkcjonowania spółdzielni energetycznych na terenach gmin wiejskich i miejsko–wiejskich.

W XIV edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2023 - 102 Wyspy Beskidu Wyspowego", organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego (20 Gmin z Małopolski) w 2023 roku przygotowano 16 wędrówek po najciekawszych szlakach Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”, w których łącznie wzięło udział ponad 11250 turystów z Polski i zagranicy.

W niedzielę 3 września 2023 r. na cmentarzu parafialnym w Dobrej odbyła się uroczysta Msza Święta upamiętniająca ofiary II wojny światowej, w szczególności poległych podczas pacyfikacji wsi Porąbka i Gruszowiec, jak również w intencji wszystkich zmarłych spoczywając