Przejdź do stopki

Wola Skrzydlańska

Treść

Położenie
Wzniesienie waha się od 435 do 560 m nad poziom morza, średnie położenie nad poziom morza 497,5 m. Cały obszar wsi leży w górnym odcinku rzeki Stradomki i licznych potoków górskich - jej dopływów. Północny stok Śnieżnicy - góry (1006 m) Beskidu Wyspowego należącej do Gminy Dobra i do Gminy Mszana Dolna.

Miejsca pamięci narodowej

  • Obelisk - na pograniczu wsi Skrzydlna i Wola Skrzylańska usytuowany na terenie wsi Wola Skrzydlańska (pod Sępiną), upamiętnia rostrzelanie dziewięciu mieszkańców tych okolic w czasie działań wojennych (5 wrzesień 1939 r.)

Placówki handlowe i usługowe

  • sklepy spożywczo - przemysłowe

Atrakcje turystyczne
W zimie możliwość dojazdu do wyciągu narciarskiego na Śnieżnicy (1007 m) w Kasinie Wielkiej (około 2 km). Dogodne zbocza na zjazdy dla dzieci: sanki, treningi narciarstwa biegowego, spacery w lecie i w zimie. Polecamy wycieczki piesze i rowerowe na południe tj. szczyty Śnieżnicy (1006 m), Ćwilin (1072 m), Mogielicy (1172 m), Ciecienia (829 m) lub na północ tj. wycieczkę do Szczyrzyca, Muzeum OO. Cystersów, Diabli Kamień (ok. 390 m) i Grodzisko (540 m), wypady do siedziby administracyjnej Gminy Dobra - wsi Dobra - 10 km, siedziby Powiatu - Limanowej - ok. 20 km. Ponadto można zobaczyć rezerwat przyrody 140-letni las bukowy na Śnieżnicy.