Narciarskie Trasy Biegowe z Funkcją Rekreacji Letniej w Rejonie Góry Mogielica

--> NARCIARSKIE TRASY BIEGOWE Z FUNKCJĄ REKREACJI LETNIEJ W REJONIE GÓRY MOGIELICA

--> TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "MOGIELICA"

--> TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "ZALESIE"

--> BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

NARCIARSKIE TRASY BIEGOWE Z FUNKCĄ REKREACJI LETNIEJ W REJONIE GÓRY MOGIELICA

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do skorzystania z tras.

Trasy narciarstwa biegowego wokół Mogielicy powstały dzięki staraniom Powiatu Limanowskiego, Gminy Dobra, Gminy Słopnice, Gminy Kamienica współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Strona projektu wraz z możliwoścą obserwowania tras:  TRASY MOGIELICA

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "MOGIELICA"

Lokalizacja: na terenie Gminy Dobra (początek-parking osiedle Mrózki w Półrzeczkach) i Gminy Słopnice (początek-parking osiedle Gronie lub parking- przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach). TRASA BIEGNIE WOKÓŁ MOGIELICY.

Rodzaj tras: droga stokowa, wysokość od 750 do 850 m.n.p.m., trasa łatwa

Długość trasy: ok 25 km

Zalety: łatwa trasa, piekne widoki, panoramy, po okrążeniu Mogielicy można wrócić do miejsca rozpoczecia wycieczki, długi czas zalegania śniegu

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "ZALESIE"

Lokalizacja: Gmina Kamienica,początek trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka"

Rodzaj tras: wzdłuż istniejących dróg leśnych

Długość trasy: 5,5 km

Zalety: dla osób ropzoczynających przygodę z narciarstwem biegowym, poczatek i koniec trasy na stadionie "Zalesianka"

BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

Sprzęto sportowy można bezpłatnie wypozyczyć w następujących punktach:

1. Budynek Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" w Gminie Kamienica tel. 18 3375 800 PCiT Limanowa

2. Szkoła Podstawowa nr 4, 34-615 Słopnice 363 tel. 18 3348 005

3. Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie 34-643 Jurków 115, tel. 18 3340 022, tel. kom. 798 768 572

W załączniku regulamin wypożyczalni sprzętu sportowego oraz mapa.