Przejdź do stopki

LKS Dobrzanka

Treść

LKS Dobrzanka

Barwy klubowe: żółto-czarne.

Aktualny Zarząd Klubu LKS Dobrzanka:
Wojciech Kawalec - Prezes
Grzegorz Kraska- V-ce Prezes
Damian Miśkowiec- Sekretarz
Kamil Chochół- Skarbnik
Adrian Hołuj- Członek
 

Zadania Klubu:
Celem i zadaniem statutowym  klubu jest pobudzenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, wszczepianie zasad fair-play,  integracja dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy co stanowi alternatywną formę spędzania wolnego czasu, zapobiega patologii społecznej.

A celem najważniejszym jest uczestnictwo wszystkich drużyn piłkarskich i drużyny tenisowej w rywalizacji sportowej,  w rozgrywkach ligowych, turniejach, sparingach, oraz godnym reprezentowaniu klubu i Gminy Dobra także na szczeblach Pucharu Polski.

Ostatnie osiągnięcia:
W sezonie 2015/2016 dzięki zaangażowaniu zawodników i trenerów (Michał Smoleń i Jarosław Kordeczka) zespoły osiągnęły wysokie miejsca w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej (LPPN).
Orliki: 2 miejsce w lidze na 13 drużyn startujących + wysokie miejsca w turniejach  min. w Skawinie, Zawoi, Mordarce oraz innych zawodach.
Młodziki: 3 miejsce w lidze na 8 drużyn startujących.
Juniorzy: 5 miejsce w lidze na 12 drużyn startujących.
Oprócz powyższych drużyn piłki nożnej swoje umiejętności rozwijają w Dobrzance także najmłodsi (Żaki). Na sezon 2016/2017 planuje się także powołanie drużyny trampkarzy i oczekiwanych przez kibiców seniorów.
W XII Halowych Mistrzostwach Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej drużyna Orlików zajęła I miejsce, drużyna Młodzików V miejsce a drużyna Juniorów 3 miejsce.
LKS Dobrzanka sekcja stołowego zawodnicy  zdecydowanie wygrali I rundę rozgrywek ligowych V ligi sezonu 2015/2016 i jako lider tabeli z przewagą 3 punktów rozpoczęli od zwycięstwa mecz II rundy rozgrywek.

Historia:
Niedługo po odzyskaniu wolności po 1945 r. została w Dobrej reaktywowana działalność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, który swoimi tradycjami sięgał okresu przedwojennego. Zorganizowane zostało również koło „Strzelca”, sięgającego również do tradycji Sokoła w okresie międzywojennym.
Organizacją działalności T.G. „Sokół” kierowali jego dawniejsi działacze, a zwłaszcza Ludwik Polończyk i Stefan Śmieszalski. W celu uprawiania przez młodzież gier zespołowych  zostało urządzone boisko do piłki nożnej i piłki siatkowej. Po likwidacji T.G. „Sokół” na terenie całego kraju przez ówczesne władze,  działalność sportową  w Dobrej przejął LZS, którego rozwojem kierowali również wspomniani działacze. W dalszym ciągu uprawiana była piłka nożna. Na początku lat 50-tych drużyna rozgrywała zawody lokalne oraz towarzyskie (podobnie jak LKS Orkan Szczyrzyc) z zespołami przebywającymi na zgrupowaniach szkoleniowych m.in. z Cracovią, Krowodrzą i innymi klubami z Krakowa.

W 1956 r. zostało zlikwidowane boisko do piłki nożnej ze względu na brak dokumentacji  prawnej, wskutek czego przestała działać sekcja piłki nożnej. Jednak z uwagi na zainteresowania młodzieży została reaktywowana w 1962 r, niestety ze względu na dalszy brak własnego boiska do tej dyscypliny,  zawody o mistrzostwo klasy C były rozgrywane na boisku sportowym pod ówczesnym tartakiem, a w późniejszym okresie pod szpitalem w Limanowej. Rozgrywki w tej klasie prowadzone były również z wykorzystaniem boiska w Szczyrzycu.
Za datę utworzenia klubu „Dobrzanka” przyjmuje się dzień 22.02.1992 r., kiedy to zarząd klubu zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek ówczesnej klasy C w Limanowskim Podokręgu Piłki Nożnej. Wtedy też rozpoczęto budowę własnego boiska sportowego, na którym już od kilkunastu lat rozgrywane są zawody ligowe.
Jednym z inicjatorów tego zamierzenia  był  prezes zarządu LKS Dobrzanka, Marian Gąsior. Natomiast dużej pomocy w pierwszym okresie udzielił były wójt Gminy, Aleksander Szyrszeń. Do użytku została oddana szatnia dla zawodników.  W drugiej połowie lat 90-tych boisko zostało w całości ogrodzone .W latach 2002-2009 dokonywane były renowacje płyty boiska oraz  została wybudowana trybuna na 190 miejsc.

Przydatne linki:
Strona internetowa Klubu
Dobrzanka w serwisach społecznociowych
Tenis stołowy: teminarze, wyniki, tabele, rankingi
Tenis stołowy: obecny skład drużyny
Piłka nożna: podokręg limanowski, aktualne wydarzenia
Piłka nożna: teminarze, wyniki, tabele