ZBLIŻA SIĘ 59. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI!

ZBLIŻA SIĘ 59. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI!

Poniedziałek, 10 maja 2021

Już za niespełna miesiąc, bo trzeciego czerwca wystartuje 59. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W tym roku międzynarodowy peleton kolarzy będzie wyjątkowo liczny. Do walki o zwycięstwo stanie 180 zawodników z 24 krajów. Wśród nich będzie wielu sportowców, którzy podczas Wyścigu będą szlifować formę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Rywalizacja będzie więc stać na najwyższym, światowym poziomie. Na własne oczy będą mogli przekonać się o tym mieszkańcy Dobrej. To tam na piątek 4 czerwca wyznaczona została premia lotna na I etapie MWG.

czytaj więcej o ZBLIŻA SIĘ 59. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI!
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej

Poniedziałek, 10 maja 2021

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej w związku ze zbliżającym się okresem zwiększenia ryzyka wystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwach utrzymujących świnie (rozpoczęcie prac polowych, zbieranie runa leśnego, zwiększona aktywność turystyczna) zwraca się z prośbą o zachowanie zasad bioasekuracji zgodnie z załączonymi do informacji materiałami.

czytaj więcej o Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej
KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

Środa, 5 maja 2021

W majówkowy weekend na terenie Gminy Dobra odbyły się pierwsze tego typu zawody sportowe, pod nazwą „MAJÓWKOWY MARSZOBIEG PO ZDROWIE”. Ze względu na panującą pandemię i zakaz zgromadzeń, uczniowie Szkół Podstawowych pod okiem osób dorosłych, sami sobie wyznaczali trasę, planowali godzinę wyjścia i liczbę kilometrów. Aby zdobyć dyplom i ocenę z wychowania fizycznego, wystarczyło pokonać marszem lub biegiem 4 kilometry. Ci, którzy chcieli zdobyć nagrodę rzeczową, musieli pokonać znacznie więcej kilometrów.

czytaj więcej o KOMUNIKAT Z ZAWODÓW