Przejdź do stopki

INFORMACJA Z SPZPOZ W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

INFORMACJA Z SPZPOZ W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Treść

W związku z epidemią koronawirusa w celu  ochrony zdrowia społeczeństwa,  zmniejszenia możliwości  kontaktu z osobami potencjalnie chorymi, Poradnia Lekarza Rodzinnego w Dobrej i Jurkowie rejestruje głównie telefonicznie, Pacjenci przewlekle chorzy dzwoniąc podają nazwy leków których potrzebują następnie również drogą telefoniczną po kilku godzinach tego samego dnia otrzymają kod e-recepty wystarczający do realizacji recepty  w aptece.
Pacjenci z objawami infekcji dróg oddechowych : kaszel, katar, gorączka uczucie duszności mają możliwość ustalenia konsultacji telefonicznej z lekarzem po pozostawieniu numeru telefonu w określonym przedziale czasowym powinni czekać na odpowiedź z ośrodka zdrowia. Po konsultacji lekarz decyduje o dalszym postępowaniu: wystawienie e-recepty , wystawienia e-zwolnienia , ewentualnie badanie pacjenta w ośrodku zdrowia bądź zalecenia kontaktu z sanepidem.
W przypadku innych ostrych schorzeń typu ból, infekcje dróg moczowych, urazy również proponujemy konsultacje telefoniczne.
 Pacjenci z infekcjami górnych dróg oddechowych również nie powinni zgłaszać się do poradni specjalistycznych i rehabilitacji. Zgodnie z odgórnymi zaleceniami są nadal realizowane szczepienia dzieci, prosimy ich nie unikać.
Bardzo prosimy o dostosowanie się do naszych zaleceń, tylko razem możemy coś zmienić!!!
                                      
 
Z poważaniem
kierownik SPZPOZ
Piotr Kryzia