Informacja dotycząca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji

Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc aby zorganizować swoje sprawy po przybyciu do Polski? Masz problemy pracownicze, kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja z mieszkania, jakiekolwiek inne problemy prawne czy urzędowe? Oprócz wyspecjalizowanych instytucji organizujących pomoc dla uchodźców, przebywając w Polsce możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

W celu umówienia się na nieodpłatną poradę prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie należy dzwonić pod numery telefonów: 18 3337 894, 18 3337 892, 18 3337 804, kom. 600033199 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Limanowej tj. 7:30 do 15:30.

System nieodpłatnej pomocy funkcjonujący na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 945) pozostaje do dyspozycji wszystkich osób przebywających w Polsce, w tym również obcokrajowców.

Lokalizacja i godziny dyrurów w punktach

Wiecej informacji na stronie: Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej : Powiat Limanowski