Relacja z Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 14 października 2024 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się coroczne gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Zespołowi Placówek Oświatowych w Skrzydlnej pod przewodnictwem Pani Dyrektor Doroty Olesiak. Obchody zgromadziły obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracyjno-obsługowych ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Dobra. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Radni Rady Gminy Dobra z Przewodniczącym Janem Palki, Wójt z pracownikami Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Radna Powiatu Limanowskiego Grażyna Gocal.

W trakcie uroczystości Wójt Gminy Dobra wręczył 15 nagród dla nauczycieli z terenu Gminy Dobra. To wyróżnienie miało na celu docenienie ich wysiłków oraz osiągnięć w pracy z dziećmi. Wójt podkreślił, jak istotna jest ich rola w ukierunkowywaniu młodych ludzi, rozwijaniu ich pasji i uzdolnień. Również dyrektorzy szkół dołączyli do tej inicjatywy, honorując zasłużonych pedagogów oraz pracowników administracyjnych swoimi nagrodami. Uroczystość była doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za oddanie i trud, jaki nauczyciele wkładają w swoją pracę na co dzień.

Uroczystość uświetnił artystyczny występ uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej, którzy zaprezentowali zgromadzonym  montaż słowno-muzyczny.