Relacja z VI Sesji Rady Gminy Dobra

W poniedziałek 30 września 2024 r. na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Dobra odbyła się VI Sesja Rady Gminy Dobra. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Dobra – Pan Jan Palki przedstawiając zgromadzonym porządek obrad. Ważnym punktem podczas Sesji było wręczenie powierzenia na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stróży Pani Dorocie Spyrka, która została wyłoniona w drodze przeprowadzonego konkursu. Pani Dorota Spyrka pełni funkcję Dyrektora od 1 września 1999 r.

Następnie Wójt Gminy Dobra Pan Benedykt Węgrzyn podziękował wszystkim sołtysom, którzy pełnili swoje obowiązki w minionej kadencji. Wyróżnił ich zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz docenił inicjatywy, które wspierały integrację mieszkańców i rozwój lokalnych projektów.

W pierwszej kolejności swoje podziękowania skierował do Pani Celiny Majdy z Przenoszy, która pełniła funkcję sołtysa  przez 21 lat, Pani Iwony Trębacz, która przez 17 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Stróża, a także do Pana Tadeusza Miśkowca za dwie kadencje. Szczególne podziękowania złożył Panu Stefanowi Golonce za 25 lat pracy na rzecz mieszkańców wsi Dobra. Wójt podziękował również pozostałym sołtysom, którzy pełnili swoje funkcje w latach 2019-2024 oraz zostali wybrani na kolejną kadencję.

Przez ostatnie 3 tygodnie w poszczególnych wsiach odbywały się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wybierali w głosowaniu  tajnym sołtysów wsi oraz rady sołeckie.

Sołtysi wybrani na nową kadencję to:

• Pan Tadeusz Boczoń – sołtys wsi Półrzeczki
  • Pan Zbigniew Leśniak – sołtys wsi Wola Skrzydlańska
  • Pani Anna Mrózek – sołtys wsi Jurków
  • Pani Bogusława Podsiadło – sołtys wsi Wilczyce
  • Pan Ryszard Sarysz – sołtys wsi Chyszówki
  • Pani Bogumiła Skwarczek – sołtys wsi Porąbka
  • Pan Józef Trzópek – sołtys wsi Skrzydlna
  • Pan Zbigniew Hochół – sołtys wsi Dobra
  • Pani Danuta Miśkowiec – sołtys wsi Gruszowiec
  • Pani Małgorzata Cieślak  - sołtys wsi Stróża
  • Pan Tomasz Drab – sołtys wsi Przenosza

Ważnym punktem w porządku obrad było także powołanie nowej Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Dobrej na okres kadencji 2024-2029. Nowa rada została powołana w składzie:

1. Pan Benedykt Węgrzyn – Przewodniczący Rady Społecznej
  2. Pani Maria Duchnik - Przedstawiciel Wojewody
  3. Pan Jerzy Kaim
  4. Pani Małgorzata Lisowska
  5. Pani Anna Mrózek
  6. Pan Jan Palki
  7. Pani Elżbieta Piaskowy
  8. Pani Iwona Trębacz
  9. Pani Danuta Trzópek

Zadaniem Rady Społecznej jest opiniowanie decyzji dotyczących zakupu sprzętu medycznego oraz planów finansowych i inwestycyjnych placówki.