Relacja z Dożynek Gminnych 2024

W niedzielę 25 sierpnia 2024 r. w Dobrej odbyły się Gminne Dożynki organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium M. B. Szkaplerznej w Dobrej. Następnie barwny korowód dożynkowy połączony z paradą traktorów przejechał do parku im. Małachowskich w Dobrej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Tradycyjnie odbyło się oficjalne wręczenie darów dożynkowych na ręce Wójta Gminy Dobra - Benedykta WęgrzynaPrzewodniczącego Rady Gminy Dobra - Jana Palki oraz Przedstawicieli  Zarządu Powiatu Limanowskiego. Dary zostały przygotowane przez: Sołectwo Jurków, reprezentowane przez p. Annę Mrózek - chleb, Sołectwo Porąbka reprezentowane przez p. Bogumiłę Skwarczek - kosz dożynkowy oraz Sołectwo z Dobrej reprezentowane przez Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Sołtysem Stefanem Golonką - wieniec Dożynkowy. Zgodnie z tradycją Wójt osobiście częstował bochenkiem chleba upieczonym z tegorocznej mąki wszystkich obecnych podczas uroczystości. Sołtys Dobrej – Pan Stefan Golonka podczas Dożynek obchodził jubileusz 25-lecia działalności sołeckiej. Pan Sołtys z rąk Wójta Gminy Dobra  oraz Przewodniczącego rady Gminy Dobra otrzymał list gratulacyjny  z podziękowaniem za wysiłek, zaangażowanie i prace wykonywaną na rzecz lokalnej społeczności.

Kolejnym punktem w programie był koncert Orkiestry Dętej OSP Dobra oraz występy lokalnych zespołów folklorystycznych tj. Zespołu Ludowego Skrzydlanie oraz Zespołu Regionalnego Jurkowianie.

Dla najmłodszych czekały atrakcje: dmuchańce, kącik animacyjny, stoisko paintball, stoisko gokartowe, a także przejażdżki bryczką i mini zoo z Gospodarstwa Dobra Alpaka.

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dobra przygotowały regionalne przysmaki i lokalne produkty, których zgromadzeni mogli skosztować.

Tegoroczne obchody mocno skupiały się na wsparciu lokalnych przedsiębiorców, którzy przestawiali swoje oferty na stoiskach. Znalazły się również stoiska informacyjne m.in.: Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Centrum Zdrowia Psychicznego z Limanowej i Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oraz Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu Czyste Powietrze.

Gwiazdą wieczoru był Kabaret KaŁaMasz – Ławeczka Ranczo, których występ zgromadził wielu mieszkańców naszej gminy jak również gości. Na zakończenie na uczestników czekała zabawa taneczna z zespołem „Okej -live”.

Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w organizację tegorocznych Gminnych Dożynek, mieszkańcom Gminy Dobra oraz przybyłym gościom.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia.