Przejdź do stopki

Błękitny Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Dobrczu

Treść

W dniach 26-28 lipca w Dobrczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które zdominowali zawodnicy Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych BŁĘKIT Gruszowiec.

Paweł Ceklarz zajął pierwsze miejsce po kwalifikacjach, a Marek Trzópek ukończył je na 7. miejscu. W drużynie SNIS Błękit zdobył brązowy medal, ustępując miejsca w finale drużynie AZS Surma po niezwykle wyrównanym meczu zakończonym wynikiem 5:3.

Marek Trzópek w drodze do finału natknął się na Piotra Gardockiego i stoczył z nim emocjonujący pojedynek, wygrywając 6:0 w starciu na najwyższym poziomie. Piotr zakończył swoje występy na 17. miejscu, znacząco poprawiając swój wynik z kwalifikacji, w których zajął 26. pozycję.

Prawdziwą sensacją okazał się indywidualny finał. Paweł Ceklarz zmierzył się z Markiem Trzópkiem, a ten pełen emocji pojedynek zakończył się zwycięstwem Pawła 7:3. Warunki były ciężkie, ale zawodnicy pokazali niezwykły poziom.

Droga do finału nie była prosta, ale zawodnicy Błękitu postawili wysoko poprzeczkę zawodnikom z całej Polski.