Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie dla Klubu Senior+ w Skrzydlnej

Gmina Dobra - otrzymała wsparcie finansowe ze środków z budżetu państwa w wysokości 29 653, 00zł na realizację wydatków bieżących w Klubie Senior+ w Skrzydlnej.
Całkowita wartość zadania wynosi: 68961.60 zł.

NAZWA PROGRAMU

Program wieloletni "Senior+" na lata 2021-2025

Celem programu jest zwiększenie aktywności uczestnictwa w życiu społecznym seniorów z terenu Gminy Dobra, aktywizacja społeczna i integracja poprzez organizację wolnego czasu oraz wzbogacenie oferty edukacyjno – kulturalno – rekreacyjnej seniorów. W ramach realizacji zadania zaplanowano dla podopiecznych Klubu Senior + w Skrzydlnej:

• zajęcia informatyczne,
  • wyjazdy i spotkania kulturalne,
  • zajęcia z aktywności ruchowej, kinezyterapii, fizjoterapii i gimnastyki usprawniającej,
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne,
  • zajęcia aktywizujące społecznie/wolontariat międzypokoleniowy,
  • zajęcia na rzecz poprawy aktywności intelektualnej.

W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Klub jest czynny nie mniej niż 20 godzin w tygodniu.

Poniedziałek: 13:00- 17:00

Wtorek: 9:00- 13:00

Środa: 13:00 – 17:00

Czwartek: 9:00 – 13:00

Piątek : 9:00 – 13:00

Dofinansowanie obejmuje moduł II tj. zapewnienie funkcjonowania już istniejących Klubów.

OKRES REALIZACJI ZADANIA

1 stycznia 2024 roku - 31 grudnia 2024 roku

Data podpisania umowy – 6 czerwca 2024 roku

Informacja: DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA Program wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025