Relacja ze złazu turystycznego na górze Łopień w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2024 – 102 Wyspy Beskidu Wyspowego

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2024

Główny Szlak Beskidu Wyspowego 102 Wyspy Beskidu Wyspowego

Łopień 18 sierpnia 2024 roku

Organizator i Gospodarz spotkania: Gmina Dobra i Gmina Tymbark

współorganizatorzy:

Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Województwo Małopolskie,

Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego w Dobrej

Patronat medialny: telewizja internetowa TV28, portal Gorce24,ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2024

godz. 8.00- wyjście z Dobrej pod opieką przewodnika Mirosława Karola Sipaka.

Powitanie: Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn i Robert Nowak z Urzędu Gminy Tymbark

Msza św.- ks. Wojciech Sroka, proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Dobrej.

Oprawa wokalno muzyczna i koncert dla uczestników: Zespół Regionalny.„Jurkowianie” pod kierownictwem Karoliny Czech-Dziadoń i Ryszarda Czecha.

Wyniki konkursów:

NAJMŁODSZY UCZESTNIK: Jakub Zawada /8 miesięcy/, Dobra,

NAJSTARSZY UCZESTNIK: Andrzej Dąbrowski /79 lat/, Nowy Sącz.

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA

POLSKI: Jan Górka, Koszalin,

ŚWIATA: Emilia Reilly, Nottingham, Wielka Brytania.

Organizatorzy nagrodzili także Gian Camillo Gasparinii i jego córkę Gaję z Bergamo, Włochy oraz Piotra Wisińskiego z miejscowości Szabda k. Torunia, uczestnika biegu Szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminach - gospodarzach spotkania:

I m. Daniela Ryś, Dobra,

II m. Ewelina Wójtowicz, Męcina,

III m. Milena Atłas, Tymbark.

Rodzinne Odkrywanie: Rodzina Rakoczy z Gdańska.

NAJMILSZA UCZESTNICZKA: Bożena Klimek, Wilkowisko,

NAJMILSZY UCZESTNIK: Ryszard Czech, Jurków.

Koordynatorzy wydarzenia z ramienia gmin: Aleksandra Cygal z UG Dobra i Robert Nowak z UG Tymbark.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania dla Pracowników UG Dobra, Ryszarda Sarysza, sołtysa Chyszówek i zarazem Radnego Gminy, OSP Dobra, OSP Tymbark, OSP Podłopień i OSP Zawadka oraz dla Moniki Okońskiej, Jerzego Boguckiego, Leona Nowaka, Stanisława Cygala i Macieja Kozy.

XV edycja akcji „ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2024, GŁÓWNY SZLAK BESKIDU WYSPOWEGO, 102 WYSPY BESKIDU WYSPOWEGO”

jest realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystykiw ramach "Programu wsparcia turystyki- edycja 2024", Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2024”

zdjęcia: Roland Mielnicki TV28 oraz Gmina Dobra