Zakończenie prac przy pomniku ofiar II wojny światowej na cmentarzu parafialnym w Dobrej – IV etap

W dniu 12 sierpnia 2024 r. zostały odebrane prace konserwatorskie przy pomniku ofiar II wojny światowej na cmentarzu parafialnym w Dobrej - etap IV. Efektem przeprowadzony prac jest zabezpieczenie i utrwalenie otoczenia wokół pomnika ofiar II wojny światowej (konserwacja cokolików przy pomniku i nagrobkach) oraz przebudowa kamiennej alejki prowadzącej do pomnika, zahamowanie procesów destrukcji, a także utrzymanie obiektu we właściwym stanie, co przyczyni się do zachowania historycznej i kulturowej wartości oraz zapewnienia estetycznego wyglądu pomnika ofiar II wojny światowej wraz z otoczeniem. Prace konserwatorskie prowadził uprawniony konserwator zabytków Pan Stanisław Strzelczyk.

Całkowity koszt robót wyniósł 34 400,00 zł.

Gmina Dobra pozyskała 20 000,00 zł w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Pamięta – zachowanie miejsc pamięci historycznej”, natomiast kwotę 14 400,00 zł zabezpieczyła jako wkład własny.