Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Dobra

19 czerwca 2024 r. odbyła się III Sesja Rady Gminy Dobra, podczas której Wójt Gminy Benedykt Węgrzyn otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium Rady Gminy Dobra za wykonanie budżetu za 2023 rok. W obu przypadkach obecni Radni podjęli decyzję jednogłośnie. Wcześniej budżet został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie oraz Komisję Rewizyjną Rady Gminy.

Podczas uroczystej sesji, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dobra Wójt przestawił raport o stanie gminy za 2023 rok. Raport zawiera zestawienie najważniejszych danych o naszym samorządzie, a w szczególności informacje o sytuacji finansowej, gospodarczej i społecznej gminy.

Przedstawiona prezentacja obejmowała również m.in.: przegląd najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku, sprawy dotyczące oświaty, pomocy społecznej, opieki zdrowotnej i gospodarki wodno-ściekowej, a także działalności kulturalnej.

Jednym z punktów w porządku obrad była debata nad raportem o stanie Gminy Dobra, do której po raz pierwszy zgłosił się mieszkaniec Gminy Dobra, który mógł zabrać głos. Warunkiem wzięcia udziału w debacie było złożenie pisemnego zgłoszenia, popartego podpisami co najmniej 20 osób.

Po zakończeniu debaty nastąpiło oficjalne udzielenie Wójtowi Gminy Dobra wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Dobra za 2023 rok. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Dobra wraz z informacją o stanie mienia za 2023 rok.

Wójt Benedykt Węgrzyn dziękując za udzielone wotum zaufania i absolutorium, podkreślił, że jest to wspólne osiągniecie radnych, sołtysów, pracowników urzędu gminy i kierowników jednostek organizacyjnych.