Wyniki 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Zaczęli w Krakowie, skończyli na Przehybie – tak w największym skrócie można podsumować tegoroczną edycję Małopolskiego Wyścigu Górskiego. 171 zawodników z 18 krajów przez cztery dni pędzili po naszym regionie, walcząc o prestiżowe zwycięstwo. W zmaganiach triumfował Austriak Riccardo Zoidl z drużyny Team Felt Felbermayr.

Podczas wyścigu panowały bardzo niesprzyjające warunki, a peleton musiał zmagać się z deszczem, silnymi podmuchami wiatru oraz niską temperaturą pokonując wymagające trasy przygotowane przez Dyrektora Sportowego i Prezesa Małopolskiego Związku Kolarskiego Marka Kosickiego. Kolarze w walce o zwycięstwo pokonali łącznie ponad 425 kilometrów.

W dniu 31 maja na 95 kilometrze I etapu wyścigu około godziny 15:00 peleton zameldował się w Dobrej, gdzie finiszował na lotnej premii obok Parku im. Małachowskich. Lotna premia była współorganizowana jest Gminę Dobra oraz Małopolski Związek Kolarski.

Wyniki poszczególnych etapów:

• Prolog – 1,5 km – (Kraków) zwycięzca Marton Dina
  • I etap – 150 km (Koszyce – Myślenice) – zwycięzca Marton Dina
  • II etap – 148 km (Wieliczka – Nowy Targ) zwycięzca Felix Ritzinger
  • III etap – 126 km (Jabłonka – Przehyba) – zwycięzca Riccardo Zoidl

Wyniki klasyfikacji generalnej:

• I miejsce –Riccardo Zoidl
  • II miejsce – Marton Dina
  • II miejsce – Jonas Rapp

Najlepszym Polakiem w klasyfikacji końcowej Małopolskiego Wyścigu Górskiego został Piotr Pękala (Santic-Wibatech) zajmując 4 miejsce.

Partnerem Głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wszystkie informacje o Małopolskim Wyścigu Górskim, wraz historią kolarskich zmagań, można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu/