XVI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego w Szczyrzycu

W dniach 1-2 czerwca 2024 r. w Szczyrzycu odbyła się XVI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego, połączona z Regionalną Wystawą Owiec i Królików Rasowych, organizowana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Krajowy Związek Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego i Gminę Jodłownik. Współorganizatorem wydarzenia był między innymi Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego. Wystawa przyciągnęła hodowców z całego kraju, a także miłośników zwierząt i regionalnych tradycji.

W programie wydarzenia było wiele atrakcji m.in.:

• ocena bydła,
  • pokaz Championów,
  • pokazy królików, owiec, kóz,
  • konkurs Młodego Hodowcy,
  • konkurs wiedzy rolniczej dla Hodowców,
  • degustacja potraw regionalnych,
  • występy kapel ludowych
  • wręczenie Złotych Honorowych Odznak PFHBIPM oraz nagród

Wójt Gminy Benedykt Węgrzyn wręczył nagrody oraz listy gratulacyjne dla osób szczególnie zasłużonych dla rolnictwa na terenie Gminy Dobra.