Gminny Dzień Dziecka w Dobrej

W dniu 31 maja 2024 r. w Parku Małachowskich w Dobrej odbył się Gminny Dzień Dziecka. Dzięki sfinansowanym przez Gminę Dobra atrakcjom dzieci mogły korzystać bezpłatnie między innymi z: dmuchańców, ścianki wspinaczkowej i tyrolki obsługiwanej przez GOPR. Bezpłatne były również animacje i stoiska oferujące różne zabawy dla dzieci. W namiocie profilaktycznym można było rozwiązywać zagadki o tematyce profilaktyki przeciw uzależnieniom i w nagrodę otrzymać m.in. napoje, które zostały ufundowane przez firmę TYMBARK. Pozostałe koszty zostały pokryte ze środków własnych Gminy Dobra.

Interdyscyplinarny zespół Gminy Dobra prowadził kampanię p.n. „Mamo, tato podaruj mi czas” mobilizując rodziców do wykonania wspólnie wybranego zadania w zamian oferując drobne nagrody. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyli strażacy z OSP Dobra, którzy zabezpieczyli teren oraz czuwali nad organizacją ruchu. Oprócz tego strażacy zaprezentowali swoje pojazdy, w tym stary, zabytkowy samochód własnoręcznie przez nich odrestaurowany. Pojawili się  także policjanci, umożliwiając dzieciom przyjrzenie się z bliska temu zawodowi.

Kolejną atrakcją byli stacjonujący na pobliskiej łące łucznicy ze Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych BŁĘKIT” z Gruszowca.  Dzięki nim, ochotnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

Na scenie również było ciekawie. Na początek wystąpiły grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej przedstawiając przygotowany program. Pojawiła się także młodzież – uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej, a zabawy, które zaproponowały cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Rozrywkę dla dzieci zapewnił iluzjonista, który zaprezentował magiczne sztuczki. Kolejnym punktem w harmonogramie był program artystyczny p.n. „W krainie czarów”, przeprowadzony przez Annę Kukawską. Po 18:00 na scenie pojawiła się grupa TAEKWONDO z LKS Tymbark. Młodzi sportowcy trenujący zarówno w Dobrej jak i Tymbarku dali pokaz swoich umiejętności, wzbudzając zachwyt publiczności. Na koniec działań scenicznych  dzieci zostały poderwane do tańca przez seniorów z Dziennego Domu Senior Plus w Dobrej.

Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za organizację i nadzorowanie całego wydarzenia.