Podpisanie umowy na udzielenie dotacji dotyczącej konserwacji polichromii we wnętrzu budynku kościoła p.w. M.B.N.P. w Jurkowie

We wtorek 21 maja Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Kamili Stelmasińskiej-Kaptur podpisał umowę na przekazanie dotacji dotyczącej konserwacji polichromii we wnętrzu budynku kościoła p.w. M.B.N.P. w Jurkowie. Udzielona przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) promesa z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w kwocie 250 tys. zł została w całości przekazana parafii w Jurkowie, którą przy podpisywaniu umowy reprezentował Ksiądz Proboszcz Tadeusz Piwowarski. Przewidywana wartość Inwestycji to 256 tys. zł czego 6 tys. zł to wkład własny.

Prace będą polegały na:

• oczyszczeniu powierzchniowym nieczystości
  • uzupełnieniu brakujących lub uszkodzonych fragmentów drewnianego podłoża
  • rekonstrukcji uszkodzonych lub niezachowanych części polichromii
  • kompleksowej konserwacji zachowanych oryginalnie polichromii
  • zabezpieczeniu całości polichromii (werniksowanie)

Zdjęcie Wójta Gminy Dobra  i Proboszcz a z Jurkowa