Jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej obchodziła 125 lat swojej działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w niedzielę 30 lipca br. Rozpoczęły się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, po której Proboszcz parafii ks. Wojciech Sroka dokonał poświęcenia nowo zakupionych pojazdów.

Oficjalne uroczystości prowadzone zgodnie z odpowiednim ceremoniałem, odbyły się w Parku Małachowskich. Była to okazja do oficjalnego przekazania kluczyków do nowego samochodu pożarniczego marki Ford Ranger, oraz zaprezentowania nowo nabytego pojazdu typu quad.

W jubileuszu udział wzięli przedstawiciele Powiatu, Gminy, Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Zarządu Powiatowego OSP RP w Limanowej, samorządowcy powiatu limanowskiego, oraz delegacje jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Dobra.

Spotkanie ze strażakami stanowiło doskonałą okazję, aby podziękować wszystkim druhnom i druhom za ich służbę i poświęcenie. W dowód uznania strażacy uhonorowani zostali odznaczeniami i medalami.