Jubileusz 10-lecia Chóru BelCanto

20 listopada Dobrzański Chór BelCanto obchodził Jubileusz z okazji 10-lecia istnienia, pierwsze ich spotkanie odbyło się w lutym 2012 roku. Pomysłodawcą, założycielem i dyrygentem jest Urszula Palka – Ranosz, obecny Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej.

Jubileusz rozpoczął się od Mszy Św. odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w intencji chórzystów i ich rodzin. Po nabożeństwie odbył się koncert jubileuszowy wspólnie z muzykami Orkiestry Kameralnej pod batutą kompozytora i dyrygenta Sebastiana Szymańskiego oraz Parafialnym Zespołem Muzycznym z Dobrej.

Podczas koncertu można było usłyszeć „10 kawałków na dziesięciolecie”, w których znalazły się zarówno pieśni religijne jak i utwory muzyki klasycznej oraz filmowej. W trakcie koncertu nie zapomniano także o zmarłych chórzystach i instrumentalistach.

Chórzyści kolejny raz zachwycili słuchaczy swoim talentem oraz wrażliwością, co potwierdziły na koniec długie i głośne owacje na stojąco.