Przejdź do stopki

Spacer historyczny w Skrzydlnej - "Dawna historia i nowe odkrycia"

Spacer historyczny w Skrzydlnej -

Treść

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. w Skrzydlnej (Gmina Dobra) odbędzie się „Spacer historyczny – Dawna historia i nowe odkrycia”.

Spacer jest kolejnym z cyklu dwunastu Spacerów Historycznych w Powiecie Limanowskim 2022 - organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego.

Spacer rozpocznie się o godzinie 16:00 na rynku w Skrzydlnej.

Podczas spaceru uczestnicy zwiedzą zabytkowy kościół pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa, willę rodziny Ginterów oraz zabytkowy dwór obronny.

Skrzydlna to miejscowość z bardzo ciekawą historią i bogata w zabytki. W ostatnich latach podczas prac remontowych i konserwatorskich w zabytkowym kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja dokonano wielu ciekawych oraz zaskakujących odkryć. W wyniku prac okazało się między innymi, że świątynia jest dużo starsza niż dotychczas podawano. W Skrzydlnej znajduje się także murowany dwór obronny w którym trwają także obecnie prace konserwatorskie. Dwór jest mało znany przez miejscowych mieszkańców jak i turystów. Przy rynku w Skrzydlnej zachowała się także dawna zabudowa w tym willa rodziny Ginterów. Budynek ten posiada ciekawą historię i w czasie II wojny światowej pełnił ważną rolę dla organizacji konspiracyjnych na Ziemi Limanowskiej.