Złote i Diamentowe Gody w Gminie Dobra

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-lecie pożycia małżeńskiego. W dniu 30 maja 2022 r. w Gminie Dobra rocznicę Złotych Godów obchodziły 22 pary małżeńskie. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej sprawowaną przez Księdza Proboszcza Wojciecha Srokę. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Gminy Dobra, gdzie świętujący jubileusz zostali uhonorowani dyplomami i medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wręczenia medali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Dobra Pan Benedykt Węgrzyn wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dobra Panem Janem Palki. Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne od Poseł na Sejm RP Pani Urszuli Nowogórskiej oraz Starosty Limanowskiego Pana Mieczysława Urygi.

Dostojnymi Jubilatami odznaczonymi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie byli:

1. Państwo Wiktoria i Józef Budaczowie z Wilczyc
20. Państwo Maria i Czesław Trzópkowie ze Stróży
21. Państwo Krystyna i Marian Trzópkowie z Dobrej
22. Państwo Władysława i Hieronim Zającowie z Przenoszy

Oprócz jubilatów świętujących Złote Gody, byli też małżonkowie, którzy mogą pochwalić się jeszcze dłuższym stażem. Pary, które przeżyły wspólnie 60 lat to:

1. Państwo Maria i Bronisław Pazdurowie ze Skrzydlnej
2. Państwo Stanisława i Władysław Sarkowie z Dobrej
3. Państwo Helena i Władysław Piechówkowie z Chyszówek
4. Państwo Sabina i Tadeusz Szczurowscy ze Skrzydlnej

Były życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne, wspólny toast oraz gromkie sto lat. Przedstawiciele Samorządu podziękowali Dostojnym Jubilatom za wszystko czego dokonali w swoim życiu oraz złożyli serdeczne życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Spotkanie uświetnił Zespół Ludowy Skrzydlanie pod przewodnictwem Pana Artura Cudka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości.