Konkurs Prezesa GUS w związku ze spisem powszechnym 2021

Zachęcamy mieszkańców Gminy Dobra do udziału w konkursie!

Konkurs skierowany jest dla gmin.

Im więcej mieszkańców dokona samospisu, tym większe szanse na zwycięstwo! Razem możemy spełnić obywatelski obowiązek i zdobyć wartościowe nagrody dla gminy.

Celem Konkursu jest:

1) włączenie gmin do aktywnego promowania idei samospisu internetowego w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, m.in. poprzez działania promocyjne NSP 2021, jego propagowanie i zwiększanie świadomości obywateli o obowiązku spisowym,

2) zintensyfikowanie metody samospisu internetowego jako prostej i bezpiecznej metody wypełnienia obowiązku spisowego,

3) osiągnięcie jak najwyższego wskaźnika samospisu internetowego osób fizycznych, objętych NSP 2021 na terenie gmin,

4) budowanie wśród obywateli świadomości odpowiedzialności za państwo,

5) wyłonienie i nagrodzenie gmin o najwyższym wskaźniku samospisu internetowego osób fizycznych na terenie danego województwa.

Samospisu można dokonać na stronie internetowej https://spis.gov.pl/  a następnie przycisk „Przejdz do aplikacji spisowej.

Obejrzyj film instruktażowy, gdzie krok po kroku wyjaśniamy  jak wypełnić formularz spisowy.

Konkurs przeprowadzony zostanie od 15 lipca do 30 września 2021 r. Wskaźnik samospisu internetowego stanowiący podstawę do wyłonienia zwycięskich gmin będzie uwzględniał samospis internetowy dokonany w okresie od początku do końca trwania NSP 2021 tj. od 1.04.2021 r. do 30.09.2021 r. do godziny 23:59.

Wyłonienie zwycięskich gmin nastąpi do 15 listopada 2021 r. Wyłonionym zwycięzcom Konkursu, tj. jednej gminie w każdym województwie za zajęcie I miejsca, a łącznie 16 gminom w Polsce o najwyższym wskaźniku samospisu internetowego, zostaną przyznane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Nagrody dla zwycięzców Konkursu stanowią: za zajęcie I miejsca – 1 urządzenie wielofunkcyjne.

Na dzień 29.07.2021 r. w Gminie Dobra spisało się 81.83% ludności.

Nie zwlekajmy więc i spiszmy się przez Internet.