XXVIII Sesja Rady Gminy Dobra

Informujemy, że obrady XXVIII Sesji Rady Gminy Dobra odbędą się w dniu 23 czerwca 2021 r. (tj. środa) o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej (2 piętro) budynku Urzędu Gminy Dobra.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad XXVIII Sesji Rady Gminy Dobra.
  2. Przedstawienie porządku obrad Sesji.
  3. Zatwierdzenie porządku obrad Sesji.
  4. Wystąpienie zaproszonych gości.
  5. Informacja Wójta Gminy Dobra o działaniach międzysesyjnych.
  6. Przedstawienie sprawozdania z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2020 rok.
  7. Przedstawienie przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Oceny Zasobów Pomocy Społecznej za 2020 r.
  8. Rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Dobra.
  9. Debata nad raportem o stanie Gminy Dobra.
  10. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
    a) określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego;
    b) określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Dobra, w roku szkolnym 2021/2022;
    c) udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Dobra;
    d) zatwierdzenia sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Dobra wraz z informacją o stanie mienia za 2020 rok;
    e) udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Dobra z tytułu wykonania budżetu Gminy Dobra za 2020 rok;
    f) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Dobrej za 2020 rok;
    g) częściowego umorzenia pożyczki udzielonej Klubowi Sportowemu „Stradomka” w Skrzydlnej;
    h) zmian w Uchwale Budżetowej Gminy Dobra na rok 2021.
  11. Zatwierdzenie Protokołu Nr XXVII/21 z obrad XXVII Sesji Rady Gminy Dobra z dnia 23 kwietnia 2021 r.
  12. Interpelacje i zapytania Radnych Rady Gminy Dobra.
  13. Wolne wnioski.
  14. Zakończenie obrad XXVIII Sesji Rady Gminy Dobra.

Debata nad Raportem o stanie Gminy Dobra za 2020 rok

Informujemy, że podczas najbliższej Sesji Rady Gminy Dobra w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 1400 będzie rozpatrywany Raport o stanie Gminy Dobra za 2020 rok.
Nad przedstawionym raportem zostanie przeprowadzona debata, w której mogą zabrać głos także mieszkańcy.
Mieszkaniec Gminy Dobra, który chciałby zabrać głos w debacie musi złożyć do Przewodniczącego Rady (Dziennik podawczy Urzędu Gminy Dobra) pisemne zgłoszenie poparte podpisami, co najmniej 20 osób.
Termin zgłoszenia upływa w dniu 22 czerwca 2021 r. o godz. 1515.
Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszenia.
Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Raport o stanie Gminy Dobra dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra, w zakładce „Wójt”: