Rozwój turystyki Beskidu Wyspowego tematem debaty Forum Gmin Beskidu Wyspowego

2 czerwca 2021 roku w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się Forum Gmin Beskidu Wyspowego, na którym zaprezentowano dotychczasowe efekty wspólnego projektu rozbudowy infrastruktury turystycznej w Beskidzie Wyspowym.

W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Grzegorz Biedroń - Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Dominika Osiak - Kierownik Zespołu ds. Gospodarki Turystycznej w Departamencie Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Czesław Szynalik - inicjator i pomysłodawca akcji "Odkryj Beskid Wyspowy", przedstawiciele 21 samorządów z terenu pięciu powiatów województwa małopolskiego oraz przedstawiciele Nadleśnictw Brzesko, Limanowa, Myślenice, Nowy Targ i Stary Sącz.

Głównym celem spotkania była debata nad rozwojem turystyki Beskidu Wyspowego przy wsparciu środków finansowych tarczy turystycznej.

Minister Andrzej Gut-Mostowy, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki, z uznaniem odniósł się do zaangażowania samorządów w walce o poprawę stanu branży turystycznej terenów górskich, które Jego zdaniem mają szczególne znaczenie dla polskiej turystyki.

Forum Gmin Beskidu Wyspowego złożyło podziękowania Panu Ministrowi za osobiste zaangażowanie i nieocenioną pomoc udzieloną gminom górskim w formie tarczy turystycznej, której środki staną się ważnym impulsem dla wzmocnienia ruchu turystycznego w Beskidzie Wyspowym.