Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej o podejrzeniu wystąpienia grypy ptaków (HPAI) na terenie Gminy Dobra

Powiatowy Lekarz Weterynarii przekazuje informację dotyczącą podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej zwalczanej z urzędu – grypy ptaków na terenie gospodarstwa położonego w miejscowości Półrzeczki – Gmina Dobra, Powiat Limanowski.

Obecnie prowadzone są działania zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków, po stwierdzeniu upadku w stadzie drobiu pobrano próbki do badania.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej poinformuje o wynikach badania  pobranych prób.

W załączeniu pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej z dnia 08.04.2021 r.