XVI Sesja Rady Gminy Dobra

Informujemy, że obrady XVI Sesji Rady Gminy Dobra odbędą się w dniu 11 maja 2020 r. (tj. poniedziałek) o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej (2 piętro) budynku Urzędu Gminy Dobra.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad XVI Sesji Rady Gminy Dobra.
  2. Przedstawienie porządku obrad Sesji.
  3. Zatwierdzenie porządku obrad Sesji.
  4. Wystąpienie zaproszonych gości.
  5. Informacja Wójta Gminy Dobra o działaniach międzysesyjnych.
  6. Przedstawienie przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej realizacji zadań w 2019 roku z zakresu wspierania rodziny oraz potrzeby związane z realizacją zadań.
  7. Przedstawienie przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Oceny Zasobów Pomocy Społecznej za 2019r.
  8. Przedstawienie przez Kierownika Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dobrej sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Dobra za 2019 rok.
  9. Przedstawienie przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Dobra w kadencji 2018-2023 sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Dobra za rok 2019.
  10. Przedstawienie sprawozdania z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2019 rok.
  11. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
  • przystąpienia przez Gminę Dobra do realizacji projektu Nr RPMP.10.01.02-12-0149/19 pt. „Wspieramy dzieci z niepełnosprawnościami w Gminie Dobra” w ramach Osi Priorytetowej 10. Wiedza i kompetencje Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020;
  • przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomościwskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku
    z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19;
  • szczególnych rozwiązań prawnych w zakresie udzielania ulg w spłacie należności cywilnoprawnych z tytułu najmu, dzierżawy lub użytkowania, przypadających Gminie Dobra lub jej jednostkom organizacyjnym za okres stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii z powodu COVID-19;
  • nieodpłatnego nabycia prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa;
  • nieodpłatnego nabycia przez Gminę Dobra nieruchomości gruntowych położonych
    w miejscowości Wola Skrzydlańska na przedłużenie drogi gminnej „Podlesie-Śnieżnica”;
  • zmian w budżecie Gminy Dobra na rok 2020 i w Uchwale Budżetowej na rok 2020 nr XIV/110/19 z dnia 30 grudnia 2019r.;
  • zmiany Uchwały Nr XIV/111/19 z dnia 30 grudnia 2019r. w sprawie przyjęcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dobra.
  1. Zatwierdzenie Protokołu Nr XV/20 z obrad XV Sesji Rady Gminy Dobra z dnia 30 stycznia 2020r.
  2. Interpelacje i zapytania Radnych Rady Gminy Dobra.
  3. Wolne wnioski.
  4. Zakończenie obrad XVI Sesji Rady Gminy Dobra.