Projekt "Jeżdżę z głową" w Gminie Dobra

Gmina Dobra w dniach od 14 stycznia 2019 r. do 28 lutego 2019 r. realizuje projekt pod nazwą: „Jeżdżę z głową”, w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, w ramach którego będą odbywały się zajęcia nauki jazdy na nartach.

W projekcie uczestniczą uczniowie z klas I – VI  szkół podstawowych z terenu Gminy Dobra (tj. Szkoły Podstawowej w ZPO w Jurkowie, Szkoły Podstawowej w Chyszówkach i Szkoły Podstawowej w Wilczycach), którzy nie posiadają umiejętności jazdy na nartach.

Program obejmuje dwie grupy szkoleniowe po 10 uczniów w każdej grupie, po 16 godzin lekcyjnych dla każdej grupy (tj. 4 wyjazdy na stok po 4 godziny lekcyjne).

Nauka jazdy na nartach będzie prowadzona na Stacji Narciarskiej „Śnieżnica” w Kasinie Wielkiej przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników GOPR.
W ramach zajęć będzie przeprowadzone również szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy współpracy ratowników GOPR.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.”„Jeżdżę z głową” w 2019 roku