Sprostowanie do artykułu o nowych samochodach dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W październikowym numerze Dobrzańskich Wieści, jak również na stronie internetowej urzędu ukazał się artykuł  o nowych samochodach dla Ochotniczych Straży Pożarnych, który wymaga sprostowania w kwestii finansowania samochodu dla Jednostki OSP w Dobrej. W artykule tym nie zostały ujęte środki wkładu własnego jednostki OSP w Dobrej  w kwocie 100 000,00 zł, które jednostka przekazała na konto Urzędu Gminy.

Pomyłka wyniknęła z faktu, że przetarg  i zakup samochodu dla jednostki OSP w Dobrej był realizowany przez Urząd Marszałkowski, a beneficjentem dotacji była Gmina Dobra. Gmina musiała zapewnić wkład własny do zadania. Na ten wkład składały się zarówno środki OSP Dobra w kwocie 100 00,00 zł jak również środki Gminy Dobra w kwocie 267 222,00 zł., co łącznie stanowiło wkład własny Gminy w wysokości  367 222,00 zł. W pozostałych dwóch przypadkach, (tj Stroża i Skrzydlna) przetarg był przeprowadzany przez Gminę jako pełnomocnika jednostek OSP. Zakupy samochodu dla Stróży i Skrzydlnej były dokonywane przez te jednostki, w związku z czym nie dochodziło do przekazania wkładu własnego OSP na konto Gminy.

Zakup samochodu marki Volvo dla OSP Dobra był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków:
UE 282 870,00 zł, BP 31 081,00 zł, UG 267 222,00 zł, oraz środki własne jednostki OSP Dobra 100 000,00 zł.

Za nieścisłości przepraszamy.