ZAKOŃCZONE PRACY PRZY BUDOWIE PLACÓW ZABAW NA TERENIE GMINY DOBRA

28 sierpnia dokonano odbioru prac związanych z budową trzech placów zabaw. Nowe place powstały w Skrzydlnej przy Szkole Podstawowej, w Porąbce przy budynku Niepublicznego Żłobka Montessori  oraz w Jurkowie przy Szkole Podstawowej. Całkowita wartość wykonanych prac wynosi 176 814,31 zł.
Zakres robót obejmował m.in. montaż urządzeń małej architektury typu huśtawka, karuzela, zjeżdżalnia, zestaw zabawowy dla dzieci, zestaw zręcznościowy, urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz ławki parkowe oraz wykonanie podbudowy i ułożenie nawierzchni bezpiecznej zgodnie z projektami zagospodarowania terenu.
Projekt został zrealizowany przez Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego przy współpracy m.in. z Gminą Dobra. Stowarzyszenie pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 100 % wartości kosztów kwalifikowalnych zadania. Dofinansowanie pochodzi ze środków Unii Europejskiej ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.
Projekt miał na celu utworzenie placów zabaw w trzech miejscowościach gminy Dobra: Jurkowie, Porąbce, Skrzydlnej w celu zaspokojenia potrzeb społecznych mieszkańców,  poprzez udostępnienie infrastruktury rekreacyjnej.