Skutki ulewnych deszczy w Gminie Dobra

W dniach 18-19 lipca 2018 r. m.in. na terenie Gminy Dobra wystąpiły intensywne opady deszczu i napływ wód opadowych, co spowodowało liczne podtopienia budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz uszkodzenia dróg i mostów.

W związku z powyższym prosimy mieszkańców zalanych terenów o zgłaszanie wszelkich szkód do Urzędu Gminy Dobra osobiście bądź telefonicznie pod numer 18 3330 020.

Rolnicy, którzy stwierdzili wystąpienie szkód w gospodarstwie rolnym  w wyniku deszczu nawalnego i powodzi  powinni złożyć pisemny wniosek o wystąpienie szkód do Urzędu Gminy na załączonym wniosku, w terminie do 10 dni od wystąpienia szkody.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na brzegach potoków ze względu na podmyte skarpy oraz o nie zbliżanie się do krawędzi miejsc zabezpieczonych.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zalanych terenów.