Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego w Gminie Dobra etap III

W najbliższym czasie na terenie gminy Dobra rozpoczną się prace związane z realizacją kolejnego etapu rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, będzie to realizacja projektu pn. „Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego w Gminie Dobra etap III”, na które Gmina Dobra pozyskała dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5 Ochrona Środowiska, Działanie 5.3 Ochrona zasobów wodnych, Poddziałanie 5.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna – spr, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie  3 543 080,00 zł

Na wykonanie zadnia ofertę złożyły 4 przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę złożyło - Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego MACHNIK sp. z o.o., które ostatecznie podjęło się realizacji zadania.

6 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Dobra została podpisana umowa na roboty budowlane, na kwotę 4 784 655,55 zł netto czyli 5 885 126,33 zł brutto.

Roboty rozpoczną się już na początku maja, a zakończą w listopadzie 2018.

Zadanie podzielone jest na 7 etapów:

1. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jurków” – zakres w aglomeracji (kwalifikowalny), z rur PVC-U fi 200 i 160 mm o łącznej długości 4.985,50 mb. Zakres robót obejmuje wykonanie robót ziemnych i montażowych kanałów zbiorczych, przykanalików, rozbiórki i odtworzenia nawierzchni dróg i przejazdów, wykonanie przejść pod drogami i ciekami, skrzyżowań z uzbrojeniem podziemnym oraz rekultywację gruntów.
  2. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jurków” – zakres poza aglomeracja (niekwalifikowalne), z rur PVC-U fi 200 mm o łącznej długości 273,00 mb. Zakres robót obejmuje wykonanie robót ziemnych i montażowych kanałów zbiorczych, przykanalików ,rozbiórki i odtworzenia nawierzchni dróg i przejazdów, wykonanie przejść pod drogami i ciekami, skrzyżowań z uzbrojeniem podziemnym oraz rekultywacje gruntów.
  3. „Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w m. Dobra, Gruszowiec” – budowa sieci wodociągowej rozdzielczej z rur trójwarstwowych PE Ø 160 ÷ Ø40 mm (PN16) o długości ok. 0,880 km w miejscowości Dobra.
  4. „Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Półrzeczki, Chyszówki, Jurków, Dobra” – koszty kwalifikowalne (w aglomeracji) - rozbudowa sieci wodociągowej rozdzielczej z rur trójwarstwowych PE fi 160 -fi 40 mm w miejscowościach Półrzeczki, Chyszówki, Jurków, Dobra o dł. ok. 11,5 km.
  5. „Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Półrzeczki, Chyszówki, Jurków, Dobra” – koszty niekwalifikowalne (poza aglomeracją) - rozbudowa sieci wodociągowej rozdzielczej z rur trójwarstwowych PE fi 160 - fi 40 mm w miejscowościach Półrzeczki, Chyszówki o dł. 3,37 km.
  6. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w m. Dobra, Porąbka” – koszty kwalifikowalne
    (w aglomeracji) budowa sieci wodociągowej z rur trójwarstwowych, o średnicach dn 32-110 - długość wodociągu to ok. 2,11 km.
  7. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w m. Dobra, Porąbka” – koszty niekwalifikowalne
    (w aglomeracji) budowa sieci wodociągowej z rur trójwarstwowych, o średnicach dn 32-110 - długość wodociągu to ok. 2,16 km

Orientacyjny obszar robót na których prowadzona będzie inwestycja obrazuje mapa: MAPA

Efektem realizacji zadania będzie ponad 5 km sieci kanalizacyjnej oraz 20 km sieci wodociągowej.