Jubileusze Pożycia Małżeńskiego w Gminie Dobra

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, którą sprawował Ks. Wojciech Sroka Proboszcz Parafii w asyście proboszczów sąsiednich Parafii.
W nabożeństwie oprócz zacnych Jubilatów wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Wójtem Gminy P. Benedyktem Węgrzynem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Dobra P. Janem Palki, Radnym Sejmiku samorządowego P. Ryszardem Biedroniem, Posłem Sejmu RP P. Wiesławem Jańczykiem oraz Starostą Limanowskim P. Janem Puchałą. Nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny jubilatów.
Po Mszy św. Jubilaci wzięli udział w dalszej części uroczystości, która miała miejsce w Karczmie „Dębowe Wrota”. Na wstępie Wójt Gminy przywitał Jubilatów i wszystkich przybyłych gości.
 Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach  pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to  symbol miłości, wiary, prawdziwej przyjaźni, to dowód wzajemnego zrozumienia. To wreszcie najlepszy wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, które dziś wstępują w związek małżeński.

Dostojnymi Jubilatami odznaczonymi medalami przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie” są Państwo: Bolisęga Maria i Józef, Drożdż Zofia i Józef, Dudzik Maria i Stefan, Hanula Maria i Franciszek, Jania Maria i Jan, Koza Maria i Józef, Kraus Karolina i Julian, Łaskuda Stefania i Antoni, Maciołek Józefa i Zdzisław, Opioła Maria i Bogusław, Palka Maria i Tadeusz, Papież Anna i Marian, Pazdur Maria i Bronisław, Rapacz Maria i Józef, Sienkiewicz Helena i Stanisław, Węgrzyn Helena i Józef.
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wszystkim Jubilatom wręczył Wójt Gminy Dobra Pan Benedykt Węgrzyn.

Swoje święto miały także pary, które przeżyły wspólnie 60 lat i byli to Państwo: Janina i Władysław Kozowie, Genowefa i Stefan Nowakowie oraz Maria i Aleksander Trzupkowie.
Jubileusz 65 lat wspólnego pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Zofia i Stanisław Drabowie.
Były życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne, wspólny toast oraz odśpiewano gromkie sto lat.
Wójt Gminy podziękował Dostojnym Jubilatom za wszystko czego dokonali w swoim życiu
i złożył serdeczne życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu
i zadowoleniu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów stawianych sobie obecnie, oraz tych postawionych w dniu ślubu.

Tę wyjątkową uroczystość wzbogacił Zespół Jurkowienie, który swoim występem tanecznym uatrakcyjnił tą uroczystość.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości.

Zapraszamy również od zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia, zamieszczoną na stronie sądeczanin.info