RELACJA ZE ZŁAZU TURYSTYCZNEGO NA GÓRZE ŁOPIEŃ

W niedzielę 13 sierpnia 2017 roku odbył sie kolejny złaz turystyczny na Górze Łopień w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Większość turystów na szczyt Łopienia przywędrowało szlakiem czarnym z Tymbarku pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka. Imprezę wspólnie zorganizowały Gminy Dobra i Tymbark.

Wszystkich turystów przybyłych na polanę Jaworze powitali gospodarze gmin Dobra i Tymbark: Benedykt Węgrzyn i Paweł Ptaszek. Nie zabrakło również pomysłodawcy akcji Odkryj Beskid Wyspowy Czesława Szynalika.

Kilka minut po godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. dr Tadeusz Piwowarski – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Oprawę muzyczną Mszy Świętej i koncert piosenki turystycznej zapewnił zespół „Zośka c – dur„ pod kierownictwem Tomasza Sporka.  Po zakończeniu mszy zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Druhowie z jednostek OSP w Dobrej, Jurkowie i Tymbarku częstowali turystów kiełbaskami z grilla, napojami i soczkami Firmy Tymbark a Stowarzyszenie „Błękit" z Gruszowca przeprowadziło konkursy sprawnościowe.

Prowadzący turystyczne spotkanie Stanisław Przybylski przeprowadził również kilka konkursów w których laureatami zostali:

NAJMŁODSZY UCZESTNIK ZŁAZU: Leon Ziaja / 11 m-cy /, Golkowice k. Wieliczki,
NAJSTARSZY UCZESTNIK ZŁAZU:  Roman Duda /86 lat/ z Podłopienia
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA POLSKI: Joanna Śladowska, Szczecin
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA ŚWIATA:  Adeline Michałek, Caen Francja
NAJMILSZA UCZESTNICZKA ZŁAZU: Krystyna Pazdur Skrzydlna
NAJMILSZY UCZESTNIK ZŁAZU: Stanisław Frączek Janowice

KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM I GMINACH - GOSPODARZACH SPOTKANIA:
I m. Florian Smaga Tymbark
II m. Janusz Dajda Kraków
III m. Tomasz Waśniowski Kraków

RODZINNE ODKRYWANIE: Rodzina Musiałów z Krakowa

Konkurs - rzut gumowcem:
I m. Katarzyna Kępa Kraków
II m. Anna Surdziel Buszek Tymbark

Konkurs - rzut beretem:
I m. Bartłomiej Lach Dobra
II m. Marcin Palka Dobra

Konkurs - rzut do celu:
I m. Magdalena Palacz Lipowe
II m. Kamil Gaura Słopnice
III m. Wiktoria Kuczaj Półrzeczki
IV m. Bartłomiej Czyrnek Jurków

Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczali Benedykt Węgrzyn - Wójt Gminy Dobra i Paweł Ptaszek - Wójt Gminy Tymbark.
Nagrody ufundowane zostały przez Gminę Dobra, Gminę Tymbark i Firmę Tymbark MWS.

W czasie spotkania chór złożony z kilkudziesięciu uczestników kolejny raz wykonał piosenkę – hymn Odkrywców Beskidu Wyspowego.

Za pomoc w organizacji spotkania składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Saryszowi, druhom i strażakom z jednostek OSP Dobra, OSP Jurków i OSP Tymbark, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, pracownikom Urzędu Gminy Tymbark, Marii Przybylskiej z Tymbarku, Panu Markowi Trzópek i Stowarzyszeniu „Błękit" z Gruszowca, Adamowi Chrustkowi, Stanisławowi Cygalowi oraz Firmie Tymbark MWS.