Jubileusze 60-lecia i 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Dobra

O godz. 11oo  została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej msza święta koncelebrowana przez Ks. Prałata Zbigniewa Smajdora oraz księży z  Parafii Gminy Dobra. Następnie goście zaproszeni zostali na uroczyste przyjęcie w trakcie, którego wręczono medale  „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
 „Diamentowe i Złote Gody” - to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60 i 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.
Drodzy Jubilaci!
Ta wspaniała rocznica to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.
Prosimy raz jeszcze przyjąć od nas, przedstawicieli władz samorządowych gminy Dobra, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób. Życzymy Wam, Jubilaci, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.

Diamentowe Gody świętowały pary:
  1. Państwo Maria i Józef Bielscy z Chyszówek,
  2. Państwo Maria i Jan Boczoniowe z Jurkowa,
  3. Państwo Maria i Edward Wątorowie z Dobrej,
  4. Państwo Władysława i Czesław Zającowie z Przenoszy.
    Uroczystego aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Wójt Gminy Dobra Pan Benedykt Węgrzyn, któremu towarzyszył  Jan Palki Przewodniczący Rady Gminy Dobra.
W roku 2016 Medalami zostali uhonorowani:
  1. Państwo Maria i Jan Fudalejowie z Dobrej,
  2. Państwo Julia i Aleksander Kaletowie z Stróży,
  3. Państwo Antonina i Józef Kozowie z Dobrej,
  4. Państwo Stefania i Jan Majerczykowie z Wilczyc,
  5. Państwo Genowefa i Kazimierz Michałkowie z Chyszówek,
  6. Maria i Jan Michorczykowie z Jurkowa,
  7. Helena i WładysławMyszowie z Dobrej,
  8. Państwo Kazimiera i Stefan Opokowie z Dobrej,
  9. Państwo Helena i Józef Pazdurowie z Skrzydlnej,
  10. Państwo Teresa i Stanisław Prorokowie z Skrzydlnej,
  11. Państwo Anna i Franciszek Przybytkowie z Dobrej,
  12. Państwo Waleria i Bronisław Stokłosowie z Gruszowca ,
  13. Państwo Anna i Józef Woźniczkowie z Przenoszy,
  14. Państwo Zofia i Stanisław Wronowie z Skrzydlnej,
  15. Maria i Stefan Wróblowie z Jurkowa.
Uroczystość uświetnił występ  dzieci z Półrzeczek „Mali Jurkowianie” oraz kapela pod przewodnictwem Pani Karoliny Czech. Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz życzenia.
Za pomyślność i kolejne lata we dwoje wzniesiono toast i odśpiewano wspólnie dla szanownych Jubilatów 100-lat.

J.M.