BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU I INNYCH PTAKÓW NA POTRZEBY WŁASNE

Zgodnie z poleceniem Inspekcji Weterynaryjnej w Limanowej informujemy o konieczności zgłoszenia faktu posiadania drobiu lub innego ptactwa w gospodarstwach przydomowych. Zagrożenie wystąpienia grypy ptaków (AI) na terenie powiatu limanowskiego szczególnie w stadach przyzagrodowych jest realne zważywszy na obserwowaną sytuację w województwie małopolskim i kraju.
W załączniku pismo Inspekcji Weterynaryjnej oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Prosimy o składanie uzupełnionych zgłoszeń w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra lub dostarczanie ich do Sołtysów.
(Druk zgłoszenia do pobrania w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra, u Sołtysa każdej wsi oraz do pobrania poniżej).

PROSIMY O POTRAKTOWANIE SPRAWY JAKO POWAŻNEJ!