Przejdź do stopki

Utrata dokumentów

Treść

Zgubiłeś lub skradziono Ci dowód osobisty?

Co teraz?

Krok 1. Zastrzeż utracone dokumenty w banku (swoim lub w innym, który przyjmuje zastrzeżenia od osób nie będących klientami) zgłoszenie zostanie przekazane do systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Krok 2. W przypadku kradzieży powiadom POLICJĘ.

Krok 3. Zawiadom NAJBLIŻSZY organ gminy lub placówki konsularnej.

Krok 4. Wyrób nowe dokumenty (DOWODU OSOBISTEGO nie musisz wyrabiać w swoim Urzędzie Gminy , możesz to zrobić w dowolnym miejscu na terenie całej Polski).

 

Więcej informacji znajduje się na stronie dokumentyzastrzezone.pl

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod bardzo łatwy do zapamiętania numer telefonu: 828 828 828.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Więcej informacji znajduje się na stronie zastrzegam.pl