Przejdź do stopki

Nagrody Wójta Gminy Dobra za osiągnięcia sportowe i artystyczne za 2021 r.

Treść

23 czerwca 2022 r. podczas Sesji Absolutoryjnej odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Dobra za wysokie osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz osiągnięcia uzyskane w pracy trenerskiej za 2021 rok.

Nagrodę za pracę trenerską otrzymał:

Marek Trzópek - Dyplomowany instruktor sportu ze specjalizacją łucznictwa sportowego. Jeden z inicjatorów powstania sekcji łucznictwa SNIS BŁĘKIT Gruszowiec, jedynego klubu łuczniczego w powiecie limanowskim. W krótkim czasie doprowadził drużynę do ścisłej krajowej czołówki. Zawodnicy należą do najlepszych zawodników w kraju, czego dowodem jest powołanie dwóch zawodników do Kadry Narodowej Juniorów.

Nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym otrzymali:

Marek Trzópek - zawodnik łucznictwa sportowego, zrzeszony w Klubie SNIS BŁĘKIT Gruszowiec, Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów.  W 2021 r. zajął: I miejsce na Halowych Mistrzostwach Małopolski w łucznictwie – Dąbrowa Tarnowska, VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w łucznictwie – Zamość, III miejsce w XXXIV Międzynarodowym Turnieju „O Złotą Ciupagę Góralską” – Żywiec, VIII miejsce w LXX Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji 30m – Żywiec.

                                   
Paweł Ceklarz - zawodnik łucznictwa sportowego, zrzeszony w Klubie SNIS BŁĘKIT Gruszowiec, Zawodnik Kadry Narodowej. W 2021 roku zajął I miejsce w I Rundzie Pucharu Polski Juniorów konkurencja – łuki klasyczne – Legnica, II miejsce w II Rundzie Pucharu Polski Juniorów w Żywcu – Żywiec, II miejsce w XIV Pucharze Gór Opawskich w łucznictwie – Prudnik. 
 

Piotr Gardocki - zawodnik łucznictwa sportowego, zrzeszony w Klubie SNIS BŁĘKIT Gruszowiec. W roku 2021 r. zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w łucznictwie (drużynowo).

Angelika Kulpa - zawodniczka piłki nożnej kobiet, zrzeszona w LKS Respekt Myślenice. W roku 2021 roku brała udział w rozgrywkach II Ligi Piłki Nożnej Kobiet (szczebel centralny) oraz ekstraligi futsalu (najwyższy szczebel rozgrywkowy). Rozgrywki Pucharu Polski kobiet zakończone w 1/8, Rozgrywki Pucharu Polski futsalu kobiet zakończone na ¼, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Halowym Respekt Cup.

 

Zuzanna Trzupek - zawodniczka karate Kyokushin, zrzeszona w DOJO Limanowa Goliński Team, Limanowski Klub Kyakushin Karate. W 2021 roku zajęła III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open 2021.

Dawid Kosmal - zawodnik tenisa stołowego, zrzeszony w UKS Płomień Limanowa. W 2021 roku zajął I miejsce gra podwójna  w 89 Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego – Kraków, III miejsce gra pojedyncza w 89 Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego – Kraków, I miejsce w grze pojedynczej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Juniorów – Kraków, I miejsce w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Juniorów – Kraków, III miejsce w grze podwójnej Indywidualnych.

Barbara Smaga - zawodniczka lekkoatletyki, specjalizująca się w biegach przełajowych, zrzeszona w KS Limanowa Forrest. W 2021 roku zajęła I miejsce w kategorii B2K na dystansie 300 m w Szczawie, V miejsce na dystansie 800 m w biegu z cyklu „Perły Małopolski” – Skała, VI miejsce w 3 Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych, dystans 500m – Kraków, III miejsce na dystansie 600m w biegu z cyklu „Perły Małopolski” – Rabka-Zdrój

Helena Smaga - zawodniczka lekkoatletyki, specjalizująca się w biegach przełajowych. W 2021 roku zajęła  II miejsce na dystansie 100m w biegu z cyklu „Perły Małopolski” – Skała, IV miejsce na dystansie 100m w biegu z cyklu „Perły Małopolski” – Szczawnica, II miejsce na dystansie 100m  w biegu z cyklu „Perły Małopolski” – Rabka-Zdrój.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2021 rok otrzymali:

Zofia Michałek – gawędziarka ludowa, która od kilkudziesięciu lat reprezentuje Gminę Dobra na lokalnych i ogólnopolskich konkursach gawędziarskich zdobywając czołowe miejsca, aktywna członkini koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej. W 2021 roku zdobyła II miejsce w kat. Gawęda – dorośli w 47 Festiwalu Folklorystycznym Limanowska Słaza oraz III miejsce w konkursie gawędziarzy w Festiwalu Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajanie – Bukowina Tatrzańska.

Artur Cudek – wieloletni członek Zespołu Ludowego Skrzydlanie. Od października 2021 r. przejął funkcję lidera zespołu. Czuwa nad repertuarem zespołu, starannie przygotowując go do każdego konkursu i wydarzenia kulturalnego. W minionym roku Zespół brał udział i otrzymał nagrody w 47. Festiwalu Folklorystycznym „LIMANOWSKA SŁAZA” oraz w 4. Konkursie Heligonistów Województwa Małopolskiego.

Marcin Boczoń - wieloletni członek Zespołu Regionalnego Jurkowianie. Wraz z zespołem reprezentuje gminę podczas różnych występów, przeglądów i konkursów. Z własnej inicjatywy opanował grę na heligonce. Działa na rzecz propagowania tradycji i kultury regionu. W roku 2021 zajął II miejsce w Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „DRUZBACKA” w Podegrodziu.

Czesław Kuchta - wieloletni członek Zespołu Regionalnego Jurkowianie – akordeonista samouk. Opanował także grę na heligonce. W minionym roku  brał udział i otrzymał nagrody w 38. Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „DRUZBACKA” – II miejsce w kategorii Instrumentalistów - heligonistów, 47. Festiwalu Folklorystycznym „LIMANOWSKA SŁAZA” – I miejsce w kategorii Instrumentaliści Ludowi i II miejsce 4. Konkursie Heligonistów  Województwa Małopolskiego.

Ryszard Czech – syn założycielki Zespołu Jurkowianie. wieloletni działacz i Kierownik zespołu. Jest tancerzem, śpiewakiem i instrumentalistą. Gra na historycznych ponad 100 letnich basach w zespole, czuwa nad repertuarem zespołu, starannie przygotowując go do każdego konkursu i wydarzenia kulturalnego. W minionym roku Zespół brał udział i otrzymał nagrody w 47. Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza” oraz Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w ramach 49. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Karolina Czech-Dziadoń - wspólnie ze swoim tatą prowadzi Zespół Regionalny Jurkowianie. Dzięki swojej wiedzy zdobytej zarówno poprzez doświadczenie jak i podczas nauki w Studium Folklorystycznym  „odświeża” repertuar zespołu zgodnie z tradycją. Dzięki jej staraniom w minionym roku Dziecięcy Zespół Regionalny Gminy Dobra brał udział i zdobył nagrody w 38. Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „DRUZBACKA” – III miejsce oraz w 47. Festiwalu Folklorystycznym „LIMANOWSKA SŁAZA” – III miejsce.

Anna Krywoborodenko - Kapelmistrz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej od 2012 r. Dzięki swoim muzycznym kwalifikacjom przekazuje członkom orkiestry trudną technikę gry na instrumentach dętych oraz uczy ich gry zespołowej. Przygotowuje orkiestrę do lokalnych wydarzeń kulturalnych, uroczystości kościelnych oraz strażackich. Niejednokrotnie pod batutą Pani Anny orkiestra dęta brała udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej oraz w Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu zdobywając czołowe miejsca. W zeszłym roku orkiestra zdobyła wyróżnienie II stopnia na 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, podczas którego również wyróżnienie honorowe otrzymał Dominik Krywoborodenko - klarnecista Orkiestry Dętej OSP w Dobrej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.