Przejdź do stopki

„Stawiamy na EKOlogię”

„Stawiamy na EKOlogię”

Treść

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Najlepiej Razem” z siedzibą w Dobrej  realizuje operację pn. „Stawiamy na EKOlogię”.

W dniu 25 czerwca 2020 r. w Krakowie podpisana została umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego a Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Najlepiej Razem” na realizacje operacji pn. „Stawiamy na EKOlogię”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.

Celem operacji jest: „Organizacja edukacyjno – ekologicznych wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców obszaru LSR. Projekt skierowany jest do najmłodszych mieszkańców obszaru LGD w tym także dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną różnego stopnia oraz ze sprzężeniami w przedziale wiekowym wyższym – starszy wiek szkolny. W ramach realizowanej operacji w okresie 9 kolejnych miesięcy od wrzesień 2021 r. do maj 2022 r. organizowany jest cykl 44 zajęć warsztatowych z zakresu 9 tematów związanych z podniesieniem świadomości ekologicznej, m.in:  warsztaty plastyczne, stolarskie, krawieckie,  kulinarne.
Odbywają się również praktyczne zajęcia związane z recyklingiem i segregacją śmieci, imprezy plenerowe, konkursy ekologiczne z nagrodami dla uczestników, wyjazdy edukacyjne związane z poznawaniem piękna przyrody i ochroną środowiska naturalnego.

Na potrzeby realizacji projektu zakupiono m.in. 2 namioty imprezowe, urządzenia multimedialne: laptop, projektor, ekran, drukarka, aparat fotograficzny, sprzęty: wyrzynarka do drewna, wiertarkowkrętarka, maszyna do szycia, sokowirówka i inne, program Boardmaker służący do przygotowania materiałów edukacyjnych dla uczestników nie porozumiewających się za pomocą mowy, oraz materiały niezbędne do realizacji zajęć warsztatowych.

Wartość projektu 59927 zł.

Pliki