Przejdź do stopki

Oferta wyjazdu Szwecja - Malmo

Treść

Oferta skierowana jest do uchodźców z Ukrainy.

Zgodnie z procedurą przyjętą przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, każda oferta relokacyjna przekazywana do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wymaga weryfikacji legalności działania podmiotów zagranicznych i kontroli bezpieczeństwa osób deklarujących wolę udzielenia pomocy uchodźcom z Ukrainy. Procedura weryfikacyjna tej oferty na dzień 14.04.2022 r. jeszcze się nie zakończyła.

Wobec powyższego osoby, które zdecydowały się na przejazd do Szwecji i skorzystania z tej oferty powinny otrzymać poniższy komunikat:

 „Informujemy, iż trwa weryfikacja przez służby Polskie i Szwedzkie organizatora wyjazdu i na obecną chwilę nie została zakończona. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż oferta wyjazdu jest prywatną inicjatywą ludzi, która ma pomóc przepływowi migrantów. Decydując się na wyjazd w ramach informacji, przyjmują Państwo i akceptują informacje wskazane w tym komunikacie.”

 

Szwedzki podmiot Care Bridge Daveed Walzer skoncentrowany na zapewnieniu transportu dalekobieżnego (autobusowego i lotniczego) oraz zakwaterowania zgłosiło gotowość pomocy obywatelom Ukrainy przesiedlonym przez wojnę; z naciskiem na podróże do i mieszkania w Szwecji.

Planowany jest wyjazd grupy ok 48 osób do Malmo w dniu 21 kwietnia 2022 r.

 

Organizacja zapewnia:

• W pełni licencjonowane autobusy i kierowcy,

• Ukraińskojęzyczny opiekun autobusowy,

• Przed przyjazdem do Szwecji dopasowujemy każdą ukraińską rodzinę do rodziny goszczącej w Szwecji. Wszystkie rodziny goszczące przechodzą kontrolę przeszłości i zgadzają się zapewnić początkowe wyżywienie i zakwaterowanie do czasu, aż Szwedzki Urząd Migracyjny zacznie bezpośrednio udzielać pomocy,

• Przybycie do  Welcome Center; gdzie są przedstawiane rodzinom goszczącym. Welcome Center funkcjonuje również jako ośrodek kultury, w którym mogą spotykać się i otrzymać wskazówki dotyczące procesu azylowego.

 

Szczegóły wyjazdu :

Termin wyjazdu Czwartek - 21 kwietnia

Autobus nr 1 - Kraków do Malmö przez Gdynię (Stena Lines)

48 osób - Max

Wyjazd: 9 rano

Ukraiński przewodnik na pokładzie

Wszystkie posiłki zapewnione

Przyjazd: Malmö – piątek godz. 11:00

Zakwaterowanie: Standardowy pobyt na minimum miesiąc u szwedzkich rodzin lub bezpośrednie zakwaterowanie przez szwedzkie władze migracyjne. Pomoc gotówkowa w ciągu 3 tygodni od złożenia wniosku o azyl.

 

Wymagane dokumenty :

Wjazd do Szwecji uchodźców z Ukrainy jest dozwolony na podstawie paszportu obywatela Ukrainy lub innego dokumentu identyfikującego tę osobę.

​Przekraczanie granicy bez biometrycznego paszportu zagranicznego (również dzieci) jest dozwolone pojazdem lądowym (samochód, autobus) oraz pieszo.

Podróż samolotem, w sytuacji gdy  dzieci nie mają paszportów zagranicznych – konieczne  wstawienie zdjęcia dziecka (rozmiar 3,5X4,5) do paszportu zagranicznego jednego z rodziców w najbliższej Ambasadzie/Konsulacie Ukrainy.

Przekraczanie granicy ze zwierzętami domowymi jest dozwolone (jeśli nie ma dokumentów dotyczących zwierząt domowych - dozwolone).

Uchodźcy z Ukrainy w transporcie publicznym Sweden SL i Arlanda Express podróżują bezpłatnie.  Pozyskane informacje znajdują się w załączonym pliku.

 

Ważna informacja:

Zgodnie z Dyrektywą UE w sprawie ochrony czasowej Szwecja przyjmuje uchodźców z Ukrainy i zapewnia ochronę czasową na 1 rok z możliwością przedłużenia.

Szczegółowe informacje pod linkiem (w języku ukraińskim): https://bit.ly/3KHhI6l

Ochrona tymczasowa dotyczy:

- obywatele Ukrainy, którzy mieszkali na terytorium Ukrainy w dniu 24 lutego i zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu inwazji wojsk rosyjskich.

- osoby, które mają azyl polityczny na Ukrainie.

- członkowie rodziny z dwóch pierwszych kategorii (mąż/żona (w tym rzeczywiste związki małżeńskie) i małoletnie dzieci, inni bliscy krewni, jeśli mieszkali razem i byli na utrzymaniu osoby z dwóch pierwszych kategorii.

 

Zdjęcia Malmo:

https://www.istockphoto.com/pl/obrazy/malm%C3%B6

https://www.stenaline.pl/do-szwecji

 

Podmiot kierujący ofertę:  Daveed Walzer Dyrektor Zarządzający www.carebridge.pomoc  e daveed@carebridge.help

m +34680968391 (Połączenia/SMS/WhatsApp)https://www.gofundme.com/f/carebridge-daveed-ukraine

 

Kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy  

Реєстрація для виїзду за кордон біженців з України / Zapisy na wyjazd za granicę dla uchodźców z Ukrainy – ZHP Chorągiew Krakowska