Informacja Wójta Gminy Dobra - bezpłatny transport w dniu wyborów

W niedzielę 07 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wyborcy z niepełnosprawnościami oraz Ci, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych na terenie Gminy Dobra, organizowanego przez Wójta Gminy Dobra.

Zgodnie z przepisani ustawy z dnia 26 stycznia 2023r. – o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023r. poz. 497)

z bezpłatnego transportu mogą skorzystać:

1. wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (wyborcom tym może towarzyszyć opiekun);
  2. wyborcy, którzy najpóźniej w dniu 7 kwietnia 2024 r. kończą 60 lat;

Bezpłatny transport będzie realizowany:

1. z miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania;
  2. z miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku wyborcy posiadającego zaświadczenie do głosowania;
  3. z lokalu wyborczego do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż/miejsce zamieszkania/;

Zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu wyborczego lub transportu powrotnego w gminie Dobra wyborca zgłasza Wójtowi Gminy Dobra najpóźniej do dnia 25 marca 2024 r.

Zgłoszenia można dokonać w Urzędzie Gminy Dobra – dziennik podawczy, ustnie pod numerem telefonu 18 3330020 lub w formie elektronicznej na adres sekretariat@gminadobra.pl, zgodnie z formularzem zgłoszenia stanowiącym załącznik do informacji.