Narciarskie Trasy Biegowe z Funkcją Rekreacji Letniej w Rejonie Góry Mogielica

--> NARCIARSKIE TRASY BIEGOWE Z FUNKCJĄ REKREACJI LETNIEJ W REJONIE GÓRY MOGIELICA

--> TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "MOGIELICA"

--> TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "ZALESIE"

--> WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

NARCIARSKIE TRASY BIEGOWE Z FUNKCĄ REKREACJI LETNIEJ W REJONIE GÓRY MOGIELICA

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do skorzystania z tras.

Trasy narciarstwa biegowego wokół Mogielicy powstały dzięki staraniom Powiatu Limanowskiego, Gminy Dobra, Gminy Słopnice, Gminy Kamienica współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Strona "Aktywna Mogielica" z możliwością obserwowania tras narciarskich - https://trasymogielica.pl/kamera

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "MOGIELICA"

Lokalizacja: na terenie Gminy Dobra (początek - parking osiedle Mrózki w Półrzeczkach) i Gminy Słopnice (początek - parking osiedle Gronie lub parking - przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach).
TRASA BIEGNIE WOKÓŁ MOGIELICY.
Rodzaj tras:
droga stokowa, wysokość od 750 do 850 m.n.p.m., trasa łatwa
Długość trasy: ok 25 km
Zalety: łatwa trasa, piekne widoki, panoramy, po okrążeniu Mogielicy można wrócić do miejsca rozpoczecia wycieczki, długi czas zalegania śniegu.

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO "ZALESIE"

Lokalizacja: Gmina Kamienica - początek trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka"
Rodzaj tras: wzdłuż istniejących dróg leśnych
Długość trasy: 5,5 km
Zalety: dla osób ropzoczynających przygodę z narciarstwem biegowym, poczatek i koniec trasy na stadionie "Zalesianka".

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

Wszelkie informacje dotyczące narciarskich tras biegowych i tras rowerowych pod numerami telefonów:
600 070 948 lub 18 33-75-800
.

PŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU (od 02.01.2020 r.):

• Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka"
    34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica
    tel. 600 070 948, (18) 3375 800 - PCIT Limanowa
  • e-mail: trasy.mogielica@onet.pl
  • Wypożyczalnia czynna jest:
    7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00