Złote i Diamentowe Gody w Gminie Dobra

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-lecie pożycia małżeńskiego. Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości, to dowód wzajemnego zrozumienia, szacunku i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń i małżeństw.

W dniu 12 lutego 2024 r. w Gminie Dobra rocznicę Złotych Godów obchodziło 25 par małżeńskich. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej celebrowaną przez Proboszcza Parafii w Dobrej Księdza Wojciecha Srokę, Proboszcza Parafii w Skrzydlnej Księdza Marka Krupę oraz Księdza Kanonika Józefa Kuchtę z Parafii w Jurkowie. Uroczystość odbyła się w lokalu „Zajazd-Ryś” w Dobrej, gdzie świętujący jubileusz zostali uhonorowani medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wręczenia medali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Dobra Pan Benedykt Węgrzyn. Jubilaci otrzymali również gratulacje od Starosty Limanowskiego Pana Mieczysława Urygi i Przewodniczącego Rady Gminy Dobra Pana Jana Palki.

Dostojnymi Jubilatami odznaczonymi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie byli:

Państwo Krystyna i Stanisław Białoniowie ze Skrzydlnej
Państwo Zofia i Bolesław Woźniczkowie z Przenoszy
Państwo Maria i Ignacy Wójtowiczowie z Woli Skrzydlańskiej
Państwo Maria i Bogusław Wysmolcowie z Dobrej

Oprócz jubilatów przeżywających swoje Złote Gody, byli też małżonkowie, którzy mogą pochwalić się jeszcze dłuższym stażem. Pary, które przeżyły wspólnie 60 lat i świętowały Diamentowe Gody to:

Państwo Helena i Józef Dudzikowie z Jurkowa
Państwo Bronisława i Stanisław Janas z Chyszówek
Państwo Maria i Bolesław Pazdurowie z Woli Skrzydlańskiej
Państwo Teresa i Andrzej Wasilewscy z Jurkowa
Państwo Ludwika i Jan Węglarzowie z  Półrzeczek
Państwo Anna i Edward Żabówkowie z Dobrej

Były życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne, wspólny toast oraz gromkie sto lat. Przedstawiciele Samorządu złożyli Dostojnym Jubilatom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz samych radosnych chwil i wytrwałości na dalsze wspólne lata.

Spotkanie uświetnił Zespół Ludowy Skrzydlanie pod przewodnictwem Pana Artura Cudka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości.