Gmina Dobra oraz Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego dzięki otrzymanej przez Stowarzyszenie dotacji w ramach otwartego konkursu „Małopolska Gościnna – IV edycja”  realizuje projekt pn. "Główny Szlak Beskidu Wyspowego – „Beskidzkie Wyspy” – rozwój infrastruktury turystycznej"

Efektem realizacji projektu będzie zamontowanie 14 sztuk ławostołów, 1 tablicy informacyjnej oraz altany/wiaty turystycznej.

Projekt ma na celu poprawę standardu infrastruktury turystycznej gminy Dobra. Wzmocnienie potencjału góry Łopień, która bardzo często jest wybierana na krótsze i dłuższe spacery górskie, zjazdy na rowerze oraz treningi biegowe, jest jednym z niewielu miejsc gminy gdzie upowszednianie są aktywne formy wypoczynku przez mieszkańców okolicznych miejscowości. Nowa infrastruktura będzie komplementarna z istniejącymi urządzeniami, doskonale wpasowującymi się w krajobraz Beskidu Wyspowego.