Światowe Dni Młodzieży w Gminie Dobra

W poniedziałek 90-ciu Pielgrzymów przybyło do Jurkowa w ramach Światowych Dni Młodzieży. Mieszkańcy gminy Dobra goszczą u siebie Włochów, Argentyńczyków, Amerykanów i Meksykanów. Goście  przebywają na terenie Parafii od 25 do 31 lipca. W planach oprócz dojazdów na główne uroczystości w Krakowie mają m.in. wyjazd do Oświęcimia, wyjazd na Festiwal Młodych do Brzeska, podróż szlakiem Jana Pawła II, wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a przede wszystkim staną przed wyzwaniem zdobycia jednej z najładniejszych gór Beskidu Wyspowego- Ćwilina oraz rozegrają międzynarodowy mecz piłki nożnej. Dzięki  gościnności rodzin z Jurkowa, Chyszówek, Wilczyc i Półrzeczek Pielgrzymi mają możliwość poznać lokalne zwyczaje, tradycje i polską kuchnię. Za całość organizacyjną odpowiada ks. Tadeusz Piwowarski- Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie, wsparcia udzieliła również Gmina Dobra.

Z młodzieżą przybyło 5-ciu księży i Generał Zakonu Teatynów Ojciec Salwador Rodea.

Ojciec Adam Kowalczykowski (Teatyn , pochodzi z Wilczyc, mieszka i pracuje we Włoszech) jeden z opiekunów grupy opowiedział że Młodzież jest bardzo zadowolona z pobytu w Polsce, jest pod wrażaniem gościnności i opiekuńczości polskich rodzin. Jest pozytywnie zaskoczony jak szybko nastąpiła integracja młodzieży, tego że mimo bariery językowej uczestnicy potrafią się ze sobą porozumieć, śpiewać pieśni polskie, meksykańskie, włoskie czy argentyńskie, zawiązują się przyjaźnie i nowe znajomości. Wszyscy mają jeden cel jak najlepsze przeżycie Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz Adam dziękuje za gościnność, perfekcyjną organizację i jest pewien że wielu z Pielgrzymów, mimo że jest w Polsce po raz pierwszy będzie chciało tutaj wrócić.