Przejdź do stopki

Najlepsi Sportowcy z Gminy Dobra

Treść

Informujemy, że 14 marca 2016 r. Wójt Gminy Dobra postanowił o przyznaniu nagród dla zawodników z terenu Gminy Dobra za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Najlepsi sportowcy:

Kacper Piaskowy, zam. Półrzeczki, zawodnik taekwondo olimpijskie w Uczniowskim Klubie Sportowym KORYO w Mszanie Dolnej - posiada licencję Word Taekwondo Federation. Notowany w światowym rankingu „Taekwondo Data”. W ciągu roku zajął I miejsce w Pucharze Polski, III miejsce w Pucharze Polski Małopolska Cup oraz w Pucharze Świata na Warsow Cup Polish Open. Dzięki tym sukcesom został powołany do składu kadry narodowej, gdzie reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów. Cały czas startuje w turniejach krajowych i międzynarodowych.

Dawid Kosmal, zam. Przenosza, zawodnik tenisa stołowego w Uczniowskim Klubie Sportowym „PŁOMIEŃ” Limanowa – I miejsca w grand Prix Polski żaków oraz w Finale Ogólnopolskim Drużynowego Turnieju Uczniowskiego, II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz w grze podwójnej Mistrzostwach Polski. Obecnie jest najlepszym tenisistą w Polsce i w Europie w swojej grupie wiekowej.

Kinga Kosmal, zam. Przenosza, zawodniczka tenisa stołowego w Uczniowskim Klubie Sportowym „PŁOMIEŃ” Limanowa – I miejsce w eliminacjach Mistrzostw do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek, III miejsce w eliminacjach Wojewódzkich Mistrzostw Polski Seniorek, w II Wojewódzkim Turnieju zajęła III miejsce oraz II miejsce w  Mistrzostwach Wojewódzkich Juniorek.

Marek Trzópek, zam. Gruszowiec, zawodnik łucznictwa sportowego – w ciągu roku zajął II miejsce w Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Lajkonika oraz II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach „Złoty Liść Jesieni 2015”. Zwycięzca wszystkich zawodów organizowanych przez Małopolski Związek Łuczniczy w hali i torach otwartych m.in. w XIV Pucharze Wsi Krakowskiej I miejsce, w Zawodach i Rundy Pucharu Małopolski Młodzików i Dzieci w łucznictwie I miejsce, w Finale Pucharu Małopolski dzieci i młodzików I miejsce oraz I miejsce w Halowych Zawodach Kontrolnych w kategorii dzieci starszych.

Karol Lesziński, zam. Dobra, zawodnik taekwondo olimpijskie – uczestnik czterech Małopolskich Turniejów Sprawnościowych  w których wywalczył: 11 złotych medali i 2 srebrne medale. Dzięki temu Klub Sportowy Taekwondo w Tymbarku zajmuje I miejsce w klasyfikacji Drużynowej Klubów Taekwondo w Małopolsce.

Marcin Palka, zam. Dobra, zawodnika dyscypliny MOTOCROSS - dwa II miejsca w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej, III miejsce w TOP AMATER CUP w Czechach oraz w Mistrzostwach Śląska i Zaolzia TOP AMATER CUP. W Gorczańskim Festiwalu Sportów Ekstremalnych zajął I miejsce.

Bartłomiej Karabin, zam. Dobra, zawodnik biegów na orientację, biegów górskich oraz adventure racing - zdobył I miejsce- Długodystansowy bieg górski w formule bez wsparcia z 13 000 m podejść, I miejsce za udział w zawodach Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację- Kierat, II miejsce za dwudniowe zawody na orientację na dystansie 37 km i 36 km. Natomiast w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 100 km został Mistrzem Polski.

25 kwietnia na XVIII Sesji Rady Gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród najzdolniejszym Sportowcom naszej gminy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.